Skip to content

Architektura 21szego wieku : Architekci Konishi Gaffney wygrywają konkurs Kilcreggan „Przyszłość dla społeczności wiejskich”

10 miesięcy ago

798 words

Architekci Konishi Gaffney Konkurs Kilcreggan.
Przyszłość społeczności wiejskich.
ma na celu tworzenie pomysłów, które można powielić na innych obszarach wiejskich, aby pomóc obszarom zatrzymać rodziny i firmy oraz zachęcić młodych ludzi do życia i pracy.
Mała wioska, Kilcreggan, znajduje się 40 mil od Glasgow, otrzymała 56 zgłoszeń i wybrała Konishi Gaffney Architects jako zwycięski projekt.
Koncentrowanie się na projektowaniu planu przetrwania i rozwoju społeczności wiejskich.
Architekci Konishi Gaffney.
propozycje – niektóre szczególnie nowatorskie i dobrze przemyślane wydarzenia wzdłuż nowej promenady nadbrzeżnej, które mogłyby stworzyć wzorzec dla innych społeczności wiejskich, aby ożywić swoje społeczności, poprawiając udogodnienia ich osiedli i czyniąc je atrakcyjnymi jako miejsce docelowe dla innych.
Jury składające się z prezesa GIA oraz architekta strony i parku Iana Hamiltona, architekt Shepparda Robsona David Ross i dyrektor Akademii Urbanistyki, profesor Kevin Murray.
Lucid Architecture otrzymał drugą nagrodę, a trzeci Gordon Murray Architects.
Konkurs odbył się we współpracy z Roseneath Peninsula West Community Development Trust i sponsorowany przez Community Links Scotland.
.
Dyrektor Konishi Gaffney Architekci, Kieran Gaffney, powiedział: Naszym pomysłem jest, aby projekt mógł być wystawiony na finansowanie klienta.
począwszy od interwencji na małą skalę.
Mamy nadzieję, że będzie to katalizatorem niektórych bardziej ambitnych propozycji Community Development Trust i pomoże zdefiniować Kilcreggan jako interesujący i artystyczny cel.
Propozycja Konishi: aby Kilcreggan działał zgodnie z wymogami, musi być bardziej do zrobienia.
Co więcej, oznacza to, że odwiedzający wspierają lokalne sklepy i firmy, czyniąc miejsce pożądanym i zrównoważonym dla rodzin, aby mogły mieszkać i pracować.
.
Architekci Konishi Gaffney Z pewnością nie ma potrzeby przekształcania wioski w wioskę pełną wakacyjnych urlopów, więc bardziej do zrobienia oznacza więcej rzeczy do zrobienia podczas jednodniowej wycieczki.
Jakie lepsze miejsce na jednodniową wycieczkę z Glasgow i dalej niż do najszybszego statkiem i promem.
Naszą propozycją jest rozwój Kilcreggan poprzez delikatne interwencje artystyczne związane z miejscem i nowe zajęcia wzdłuż linii brzegowej.
Krawędź między morzem, lądem i powietrzem Proponujemy artystyczną promenadę między zatoką Kilcreggan, za pomostem i ratuszem, na zachód do straży pożarnej, w drodze do zatoczki.
Promenada przylega do wybrzeża, zabierając jedną na tereny obecnie niedostępne, zachęcając do eksploracji i docenienia tego miejsca.
Okrakiem na nabrzeżu w części wzdłuż linii wysokiego i niskiego przypływu tworzy związek z wodą, która była wcześniej poza zasięgiem.
Ścieżka zabiera cię do odkrywania skał, podkreślając geologiczny wygląd tego miejsca, a tam, gdzie dostępny teren otwiera się, chodnik się rozprasza, jednocześnie utrzymując trasę.
Poruszone wzdłuż deptaku są różne interwencje:.
Konishi Gaffney Architects Scotland.
S Highland Boundary Fault Line dzieli półwysep Rosneath od Rosneath, na południowy zachód do Kilcreggan.
Wynikiem tego jest wyraźne, widoczne pęknięcie w ziemi, gdzie na północy znajdują się ciemne skały daladyjskie, a na południu piękny, czerwony piaskowiec.
Proponujemy, aby widoczne usterki nadal docierały do wód Zatoki Kilcreggan, gdzie płyta z ciemnego kamienia tworzy importowaną białą piaszczystą plażę, a nad linią uskoku taca z czerwonego piaskowca tworzy płytką słoną kałużę.
Proponowana plaża ma 80 m długości i 12 m szerokości i jest wypełniona czystym piaskiem, zapewniającym dużo miejsca do opalania się, a dla dzieci do tworzenia zamków z piasku i zabawy.
Rozmiar i objętość, 1500 ton, umożliwia ciągnikom dostęp do regularnego czyszczenia i konserwacji przy jednoczesnym zachowaniu piasku przed erozją pływową.
Proponowana pula jest tej samej długości i szerokości, przesunięta, aby wyrazić linię uskoku, która określa jego położenie.
Wykorzystuje membranę osmotyczną jako system filtracji w celu zapewnienia czystej wody (takie membrany są szeroko stosowane w dużych turbinach energetycznych w Norwegii).
Mniejsza objętość wody w basenie pozwoli jej latem ogrzewać, zachęcając pływaków i wioślarzy, a użycie dwóch rodzajów kamienia nadaje tej instalacji poczucie masy i przynależności.
2 Punkt przyjazdu.
Architekci Konishi Gaffney Chodnik porusza się pod istniejącą konstrukcją pomostu, gdzie schody prowadzą na jej powierzchnię.
Integracja istniejącego pomostu z naszą propozycją jest bardzo ważna, ponieważ łodzie są tym, co da Kilcregganowi większość swoich dziennych tripatorów i są tak ważną częścią jego dziedzictwa.
Nowy gabinet mistrza ma zaproponować oznakowanie miejsca zaokrętowania i schodów, które prowadzą do punktu obserwacyjnego, który pozwala dostrzec przychodzące łodzie, zobaczyć widoki na Clyde i obejrzeć się wzdłuż deptaka.
Wieża ma potencjał, by stać się świecącą latarnią morską w datach specjalnej okazji, przyciągając wizytę
[patrz też: olx gliwice, usługi geodezyjne kraków, czym ocieplić poddasze ]

Powiązane tematy z artykułem: czym ocieplić poddasze olx gliwice usługi geodezyjne kraków