Skip to content

Architektura 21szego wieku : Architekci Konishi Gaffney wygrywają konkurs Kilcreggan „Przyszłość dla społeczności wiejskich”

2 lata ago

798 words

Architekci Konishi Gaffney Konkurs Kilcreggan.
Przyszłość społeczności wiejskich.
ma na celu tworzenie pomysłów, które można powielić na innych obszarach wiejskich, aby pomóc obszarom zatrzymać rodziny i firmy oraz zachęcić młodych ludzi do życia i pracy.
Mała wioska, Kilcreggan, znajduje się 40 mil od Glasgow, otrzymała 56 zgłoszeń i wybrała Konishi Gaffney Architects jako zwycięski projekt.
Koncentrowanie się na projektowaniu planu przetrwania i rozwoju społeczności wiejskich.
Architekci Konishi Gaffney.
propozycje – niektóre szczególnie nowatorskie i dobrze przemyślane wydarzenia wzdłuż nowej promenady nadbrzeżnej, które mogłyby stworzyć wzorzec dla innych społeczności wiejskich, aby ożywić swoje społeczności, poprawiając udogodnienia ich osiedli i czyniąc je atrakcyjnymi jako miejsce docelowe dla innych.
Jury składające się z prezesa GIA oraz architekta strony i parku Iana Hamiltona, architekt Shepparda Robsona David Ross i dyrektor Akademii Urbanistyki, profesor Kevin Murray.
Lucid Architecture otrzymał drugą nagrodę, a trzeci Gordon Murray Architects.
Konkurs odbył się we współpracy z Roseneath Peninsula West Community Development Trust i sponsorowany przez Community Links Scotland.
.
Dyrektor Konishi Gaffney Architekci, Kieran Gaffney, powiedział: Naszym pomysłem jest, aby projekt mógł być wystawiony na finansowanie klienta.
począwszy od interwencji na małą skalę.
Mamy nadzieję, że będzie to katalizatorem niektórych bardziej ambitnych propozycji Community Development Trust i pomoże zdefiniować Kilcreggan jako interesujący i artystyczny cel.
Propozycja Konishi: aby Kilcreggan działał zgodnie z wymogami, musi być bardziej do zrobienia.
Co więcej, oznacza to, że odwiedzający wspierają lokalne sklepy i firmy, czyniąc miejsce pożądanym i zrównoważonym dla rodzin, aby mogły mieszkać i pracować.
.
Architekci Konishi Gaffney Z pewnością nie ma potrzeby przekształcania wioski w wioskę pełną wakacyjnych urlopów, więc bardziej do zrobienia oznacza więcej rzeczy do zrobienia podczas jednodniowej wycieczki.
Jakie lepsze miejsce na jednodniową wycieczkę z Glasgow i dalej niż do najszybszego statkiem i promem.
Naszą propozycją jest rozwój Kilcreggan poprzez delikatne interwencje artystyczne związane z miejscem i nowe zajęcia wzdłuż linii brzegowej.
Krawędź między morzem, lądem i powietrzem Proponujemy artystyczną promenadę między zatoką Kilcreggan, za pomostem i ratuszem, na zachód do straży pożarnej, w drodze do zatoczki.
Promenada przylega do wybrzeża, zabierając jedną na tereny obecnie niedostępne, zachęcając do eksploracji i docenienia tego miejsca.
Okrakiem na nabrzeżu w części wzdłuż linii wysokiego i niskiego przypływu tworzy związek z wodą, która była wcześniej poza zasięgiem.
Ścieżka zabiera cię do odkrywania skał, podkreślając geologiczny wygląd tego miejsca, a tam, gdzie dostępny teren otwiera się, chodnik się rozprasza, jednocześnie utrzymując trasę.
Poruszone wzdłuż deptaku są różne interwencje:.
Konishi Gaffney Architects Scotland.
S Highland Boundary Fault Line dzieli półwysep Rosneath od Rosneath, na południowy zachód do Kilcreggan.
Wynikiem tego jest wyraźne, widoczne pęknięcie w ziemi, gdzie na północy znajdują się ciemne skały daladyjskie, a na południu piękny, czerwony piaskowiec.
Proponujemy, aby widoczne usterki nadal docierały do wód Zatoki Kilcreggan, gdzie płyta z ciemnego kamienia tworzy importowaną białą piaszczystą plażę, a nad linią uskoku taca z czerwonego piaskowca tworzy płytką słoną kałużę.
Proponowana plaża ma 80 m długości i 12 m szerokości i jest wypełniona czystym piaskiem, zapewniającym dużo miejsca do opalania się, a dla dzieci do tworzenia zamków z piasku i zabawy.
Rozmiar i objętość, 1500 ton, umożliwia ciągnikom dostęp do regularnego czyszczenia i konserwacji przy jednoczesnym zachowaniu piasku przed erozją pływową.
Proponowana pula jest tej samej długości i szerokości, przesunięta, aby wyrazić linię uskoku, która określa jego położenie.
Wykorzystuje membranę osmotyczną jako system filtracji w celu zapewnienia czystej wody (takie membrany są szeroko stosowane w dużych turbinach energetycznych w Norwegii).
Mniejsza objętość wody w basenie pozwoli jej latem ogrzewać, zachęcając pływaków i wioślarzy, a użycie dwóch rodzajów kamienia nadaje tej instalacji poczucie masy i przynależności.
2 Punkt przyjazdu.
Architekci Konishi Gaffney Chodnik porusza się pod istniejącą konstrukcją pomostu, gdzie schody prowadzą na jej powierzchnię.
Integracja istniejącego pomostu z naszą propozycją jest bardzo ważna, ponieważ łodzie są tym, co da Kilcregganowi większość swoich dziennych tripatorów i są tak ważną częścią jego dziedzictwa.
Nowy gabinet mistrza ma zaproponować oznakowanie miejsca zaokrętowania i schodów, które prowadzą do punktu obserwacyjnego, który pozwala dostrzec przychodzące łodzie, zobaczyć widoki na Clyde i obejrzeć się wzdłuż deptaka.
Wieża ma potencjał, by stać się świecącą latarnią morską w datach specjalnej okazji, przyciągając wizytę
[patrz też: olx gliwice, usługi geodezyjne kraków, czym ocieplić poddasze ]

Powiązane tematy z artykułem: czym ocieplić poddasze olx gliwice usługi geodezyjne kraków