Skip to content

Architektura 21szego wieku : [PONOWNIE] wypełnienie / Architekton

2 lata ago

343 words

Architekton Współczesne muzeum sztuki Scottsdale Flip a Strip rzuciło wyzwanie projektantom z całego kraju, aby ponownie wyobrazić sobie podmiejskie centrum handlowe jako miejską typologię, proponując alternatywę dla wszechobecnych wydarzeń, które pojawiły się jako ekonomiczna odpowiedź na szybko rozwijający się rynek mieszkaniowy oraz dostępność niedrogiej ziemi.
Strona projektu znajduje się w Tempe, części nieokreślonej komercyjnej pierzei wzdłuż Broadway Road.
W przeciwieństwie do typowych projektów wypełnień, które wypełniają luki w tkance miejskiej, nieodłączny kontekst centrum taśmowego wymaga innej strategii – intensyfikacji istniejących obiektów, polegających na różnorodności programowej.
Napełnianie miejskie skrapla doświadczenie metropolii w jedno miejsce, łącząc szereg działań w celu wywołania zapylenia krzyżowego i hybrydyzacji zastosowań.
Schemat organizacyjny Zrozumienie centrów taśmowych jako z natury prywatnego, opartego na programach deweloperskich i dlatego wymagającego ekonomicznego funkcjonalizmu, pierwszą operacją jest zwiększenie gęstości witryny.
Chociaż handel detaliczny pozostaje kamieniem węgielnym centrum handlowego, analiza rynku sugeruje, że dodatkowa sprzedaż detaliczna byłaby nie do utrzymania.
Istniejąca powierzchnia handlowa została w związku z tym nieznacznie zmniejszona, ale dodatkowe lokale mieszkalne i małe lokale biurowe zostały dodane w celu urozmaicenia i aktywacji witryny, a także paska mini-przechowywania, który generuje dochód przy minimalnym obciążeniu parkingu.
.
Architekton To więcej niż podwaja współczynnik powierzchni podłogi przy jednoczesnym zachowaniu formalnego masowania w ramach istniejących przepisów dotyczących zagospodarowania przestrzennego, zachowując cenną otwartą przestrzeń dla postoju i innych czynności.
Aby wzmocnić Broadway jako wyjątkowe wrażenia przestrzenne, elewacja budynku jest zrywana i rozciągnięta na ulicę, tworząc przestrzeń połączoną naprężeniem między powierzchnią a objętością.
Ten centralny plac staje się jądrem projektu i programową misą miksowania, spełniając jednocześnie pragmatyczne cele, takie jak cieniowanie, oświetlenie, wytwarzanie energii i dostarczanie reklam.
.
Architekton Architekt: Architekton Lokalizacja: Tempe, Arizona Rok wydania: 2010 Fotografia: Architekton
[przypisy: godziny otwarcia praktiker, czym ocieplić poddasze, szerokość drzwi ]

Powiązane tematy z artykułem: czym ocieplić poddasze godziny otwarcia praktiker szerokość drzwi