Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Wystawa „Breaking Borders: New Latin American Architecture”

2 lata ago

571 words

Dzięki uprzejmości łacińskiej Pratt Pratt Institute School of Architecture i Latin Pratt, studenckiej organizacji badawczej, zaprezentujemy.
Breaking Borders: New Latin American Architecture.
wystawa podkreślająca współczesną architekturę ostatnich 10 lat z 45 firm reprezentujących ponad 10 krajów Ameryki Łacińskiej w okresie od 8 września do 30 listopada 2011 r.
w galerii Hazel and Robert H.
Siegel przy 61 Saint James Place na Brooklynie.
Wystawa i wernisaż od 8 do 20 po południu 8 września są bezpłatne i otwarte dla publiczności.
Kuratorem jest dr Ivan Rumenov Shumkov, adiunkt profesor nadzwyczajny architektury licencjackiej oraz Andres Chavez i Julio Martinez, obaj studenci programu licencjackiego Pratt i założyciele łacińskiego Pratta.
Więcej informacji na temat wydarzenia po przerwie.
Prezentowane prace obejmują zarówno projekty budowane, jak i proponowane, na których zakres wpływa historia niestabilności politycznej i społecznej, inwazyjne korzystanie z regionów wrażliwych środowiskowo, szybka urbanizacja, przesiedlenia społeczne, unikalne warunki klimatyczne i zachowanie ogromnych zasobów naturalnych.
Wystawa jest zorganizowana zgodnie z regionami geograficznymi w Ameryce Łacińskiej i zaprezentuje współczesnych architektów, którzy przyczynili się do korzyści społeczeństw w odpowiednich regionach za pomocą środowiska zbudowanego.
.
Celem programu jest wprowadzenie i badanie Ameryki Łacińskiej jako miejsca o wielkim znaczeniu historycznym i współczesnego rozwoju w architekturze i urbanistyce.
powiedział Chavez.
.
Wybrani architekci to ci, którzy osiągnęli sukces w swoich krajach i zostali uznani na całym świecie za ich wysiłki.
dodał Martinez.
W połączeniu z wystawą Pratt Institute School of Architecture i Latin Pratt poprowadzi także sympozjum Nowa architektura Ameryki Łacińskiej: krytyczna panorama.
w poniedziałek, 7 listopada 2011, w godzinach od 6 do 21 w Higgins Hall Auditorium w 61 Saint James Place.
Sympozjum będzie bezpłatne i otwarte dla publiczności i skupi się na rozwoju architektury w Ameryce Łacińskiej w ciągu ostatniej dekady i przyszłości architektury w Ameryce Łacińskiej.
Podczas sympozjum odbędzie się dyskusja panelowa moderowana przez Iwana Rumenova Shumkova, adiunkta w Instytucie Pratta i dyrektora Iwana Szumkowa Architekci; z panelistami Barry Bergdollem, głównym kuratorem architektury i designu w Muzeum Sztuki Nowoczesnej i profesorem historii architektury na Uniwersytecie Columbia; Alfredo Brillembourg, współzałożyciel Urban-Think Tank i przewodniczący architektury i designu w Zurich Institute of Technology; Ana Maria Duran Calisto, architekt, badaczka i współautor programu Estudio A0; Kenneth Frampton, autor, architekt i Ware profesor architektury w Graduate School of Architecture, Planning and Preservation na Columbia University; oraz Giancarlo Mazzanti Sierra, architekt i wykładowca na Uniwersytecie Los Andes w Bogocie, Kolumbia.
W ramach wystawy odbędą się także dwa wykłady: jeden autorstwa Enrique Nortena z TEN Arquitectos w dniu 24 października 2011 r., A drugi – Carlos Jimenez, dyrektor studia Carlosa Jimeneza i profesor architektury na Rice University 14 listopada 2011 r.
Oba wykłady odbędą się o godz.
18.00, także w Auditorium Higgins Hall, są bezpłatne i otwarte dla publiczności.
Latin Pratt jest studencką organizacją badawczą w Pratt Institute, która ma na celu propagowanie świadomości problemów, strategii i rozwiązań wdrażanych przez latynoamerykańskich architektów i projektantów w celu złagodzenia problemów architektonicznych / projektowych związanych z mieszkaniem, infrastrukturą, przestępczością, zatrudnieniem oraz kulturowym i obywatelskim sprawy napotykane przez kraje rozwijające się.
Aby uzyskać więcej informacji na temat wystawy i sympozjum wokół.
Breaking Borders.
odwiedź tutaj.
[podobne: praktiker zabrze godziny otwarcia, olx gniezno, olx biłgoraj ]

Powiązane tematy z artykułem: olx biłgoraj olx gniezno praktiker zabrze godziny otwarcia