Skip to content

Budownictwo i architektura : Campo Baeza: The Creation Tree Exhibition

2 lata ago

453 words

Dzięki uprzejmości MAXXI Duże drzewo, którego liście są rysunkami, staw z którego powstają zdjęcia projektów, duża instalacja, która odtwarza mentalny krajobraz Alberto Campo Baeza: to jest CAMPO BAEZA.
DRZEWO TWORZENIA, trzecia monograficzna wystawa NATURA, seria czterech monograficznych instalacji, w których MAXXI Architectura bada różne interpretacje współczesnych badań architektonicznych.
Koprodukcja MAXXI Architectura i Acción Cultural Espa.
Ola (AC / E) ze specjalną współpracą z TOTO GALLERY MA w Tokyo, pokaz poświęcony pracy jednego z mistrzów hiszpańskiej architektury, jest kuratorem i projektantem Manuela Blanco.
Więcej informacji na temat wydarzenia po przerwie.
Alberto Campo Baeza wierzy w architekturę jako ideę, wierzy, że jej głównymi elementami są grawitacja, która buduje przestrzeń i światło, które buduje czas.
Jest jednym z najczystszych i najbardziej radykalnych hiszpańskich architektów, który jest w stanie skonstruować przestrzeń swoich prac naturalnym światłem, które jednocześnie zmienia je nieustannie.
Sposób, w jaki buduje Campo Baeza, sytuuje człowieka w centrum natury, oferując mu zarazem schronienie i belweder, punkt widokowy na otaczający krajobraz.
Jego budynki są budowlami o ogromnej intensywności i są czysto niezbędne; nic nie jest zbyteczne i nic w nich nie brakuje, są to przestrzenie, w których czas się rozszerza.
Jak mówi Margherita Guccione, dyrektor MAXXI Architettura, trzecia instalacja z serii Nature proponuje wariację na temat tematu, pozostawiając kuratorowi inscenizację dzieła Alberto Campo Baeza.
Metafora drzewa i słów autora uświadamia nam harmonię między krajobrazem naturalnym a konstrukcją architektoniczną, w której dzieła hiszpańskiego architekta udaje się dematerializować, fluktuować, przezwyciężać grawitację i wchodzić w zabawę z naturą.
własne rytmy..
.
Alberto Campo Baeza jest jednym z najczystszych i najbardziej radykalnych hiszpańskich architektów.
mówi Manuel Blanco, kurator programu.
Naturalne światło jest materiałem, z którym konstruuje przestrzenie swoich prac.
Jego prace to pomysły na budowę.
Tworzy potężne archetypowe obrazy, ikony współczesnej architektury.
Na tej wystawie chciałem przeanalizować jego proces twórczy, odsłaniając intymność architekta i jego język, co sprawia, że Campo Baeza, budując więcej za mniej, jest jednym z największych mistrzów współczesnej architektury.
Obejmujący dwadzieścia lat prace Campo Baeza (od jego 1988 Casa Turégano po aktualne projekty w 2011 roku), wystawa jest zorganizowana wokół dużego centralnego drzewa i analizuje twórczy proces wielkiego architekta, odkrywając jego najbardziej intymny wymiar i jego język.
Podobnie jak wszystkie projekty wybrane do NATURY, ten poświęcony Alberto Campo Baeza z duchem poetyckiej narracji, odzwierciedla naturalną skłonność człowieka do myślenia o.
Odtworzonym.
Natura.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.
[więcej w: klej do styropianu grafitowego, praktiker godziny otwarcia, projekt domu bursztyn ]

Powiązane tematy z artykułem: klej do styropianu grafitowego praktiker godziny otwarcia projekt domu bursztyn