Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : In Progress: Stacja Gateway Center / EDGE Studio, Pfaffmann & amp; Współpracownicy

2 lata ago

588 words

Carl Bergamini, Pfaffmann & Associates Architekt: EDGE Studio, Pfaffmann & Associates Lokalizacja: Pittsburgh, Pensylwania Zespół projektowy EDGE Studio: Gary Carlough AIA, Jonathan Golli, Matt Fineout AIA, Stephen Mrdjenovich Zespół projektowy Pfaffmann & Associates: Rob Pfaffmann AIA, Carl Bergamini RA , Erik Hokanson Data ukończenia: 2011 r.
Fotografia: Carl Bergamini, Pfaffmann & Associates + 16 Aby stacje tranzytowe odniosły sukces w XXI wieku, muszą stać się częścią miejskiej tkanki miasta.
Aby osiągnąć tę integrację, stacje muszą służyć jako coś więcej niż tylko przystanki dla pasażerów do wejścia na pokład i odjazdu z pojazdów tranzytowych.
Muszą stać się częścią ogólnego doświadczenia miasta.
.
Carl Bergamini, Pfaffmann & Associates Pittsburgh jest znany ze światowej sławy widoku miasta doświadczonego przez podróżników wychodzących z Fort Pitt Tunnels i przekraczających Fort Pitt Bridge.
Nowa stacja Gateway Station służy jako punkt końcowy tej słynnej procesji widoków do centrum Pittsburgha.
Biorąc pod uwagę znaczenie, jeśli chodzi o lokalizację, Zarząd Portu wraz z jego konsultantami zobaczył, że stacja może służyć jako katalizator do rozwoju całej witryny trójkątnej, która wcześniej była nierozwiniętą nieruchomością.
Projektanci opracowali koncepcję odwołującą się do tego.
Gateway Experience ..
Posługując się tym terminem, aby opisać doświadczenie wkroczenia do Pittsburgha przez tunele i most Fort Pitt, starali się rozwinąć podobne doświadczenie przy wjeździe do miasta poprzez projektowany pod rzeką tunel tranzytowy projektu North Shore Connector Project.
Pochylony plac został zaprojektowany w sąsiedztwie stacji w trójkątnej działce nieruchomości, umożliwiając otwarcie podziemnej ściany poziomowej stacji, aby umożliwić widok z dworca do miasta dla przybywających pasażerów LRT.
.
Carl Bergamini, Pfaffmann & Associates Ten Gateway Plaza służy jako budka widokowa, przez którą pasażerowie tranzytowi mogą podziwiać pierwsze widoki miasta.
Odwrotnie, platforma stacji służy jako scena dla ludzi korzystających z placu, którzy są w stanie obserwować ludzi i pociągi przybywające i opuszczające stację Gateway.
Do osiągnięcia tych celów wykorzystano szereg technik.
Współpracując z głównym projektantem projektu, AECOM, projektanci wykorzystali konwencjonalny rysunek, modelowanie i modelowanie informacji o budynku (BIM), aby ustalić wyrównania torów w odniesieniu do układów na poziomie ulic, a także pomóc w określeniu zakresu i konfiguracji skrzyni stacji, budynku głównego i zaproponowany obywatelski plac.
Korzystając z zasad określonych w dokumentach RFP i procesie rozmowy kwalifikacyjnej, propozycja przekształciła się w rozwiązanie projektowe, które odpowiada zarówno potrzebom władz portowych, jak i całej społeczności:.
Carl Bergamini, Pfaffmann & Associates.
DOŚWIADCZENIE GATEWAY: W początkowej fazie procesu projektowania było dla nas jasne, że ustanowienie doświadczenia.
Gatewaya.
dla pasażerów przybywających na Gateway Station z okazji ich przyjazdu do centrum Pittsburgha, powinien rywalizować z doświadczeniem kierowcy, który przejechał tunel Fort Pitt, przez most i przybył do miasta.
.
SENSE OF PLACE: Miejsce stacji Gateway znajduje się na krytycznym skrzyżowaniu w miejskiej tkance miasta.
.
OŚWIETLENIE I WENTYLACJA: Skrzynka stacji została otwarta po jej zachodniej stronie, aby wprowadzić światło dzienne na platformę.
.
OBIEKT PEDESTRIAN: Sterownik stacji zapewnia wyraźne wizualne wskazówki dla konstrukcji otwartej.
Dodatkową korzyścią jest to, że otwarta przestrzeń publiczna zapewnia dodatkowe możliwości dla pieszych podczas dużych imprez.
.
PRZEJRZYSTOŚĆ: Opracowaliśmy strategię mającą na celu zminimalizowanie wizualnego wpływu sterowni stacji.
w kontekście otoczenia dzięki zastosowaniu przezroczystych materiałów i innowacyjnej geometrii układu strukturalnego.
[więcej w: szerokość drzwi, olx gliwice, usługi geodezyjne kraków ]

Powiązane tematy z artykułem: olx gliwice szerokość drzwi usługi geodezyjne kraków