Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Propozycja Busan Opera / Diana Q. de Saul i Alejendro Munevar

2 lata ago

238 words

Projekt, opracowany przez zespół projektowy Diana Q.
de Saul i Alejendro Munevar, składa się z organicznego projektu budowlanego, który pozwala na różnorodne zajęcia rekreacyjne i edukacyjne, tworząc jednocześnie kulturalną ikonę dla Busan.
Budynek jest zorganizowany wokół trzech głównych długości fal generowanych parametrycznie w oparciu o wcześniej istniejące lokalne napięcia: wspaniały widok na ocean na zachodzie, tętniące życiem miasto na wschodzie i kwitnąca dzielnica kulturalna na południu.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Od tej parametrycznej interakcji budynek wyłania się jako nieliniowy produkt trzech analogicznych objętości.
Każdy komponent może działać niezależnie, ale jest częścią tej samej ogólnej struktury, połączonej ze sobą poprzez reagowanie na punkt kontrolny płynnych przejść przestrzennych.
.
Carlos Escobar Te trzy tomy to: opera o pojemności 2000 osób, wielofunkcyjny teatr o pojemności 1500 osób oraz sala wystaw sztuki na eksponaty i próby.
Centralny plac funkcjonuje jako element artykulacyjny służący jako miejsce spotkań i przestrzeń publiczna dla działań społecznych i obejmuje wielofunkcyjny amfiteatr.
Zastosowanie ogrodów dachowych pozwala na ważne zastosowanie technologii zielonej energii, skutecznie integrując bogate środowisko regionalne z operą miejską.
.
Carlos Escobar Zespół projektowy: Diana Q.
de Saul i Alejendro Munevar Lokalizacja: Busan, Korea Południowa Renderings: Carlos Escobar
[hasła pokrewne: obliczanie zapotrzebowania na ciepło, żarówki halogenowe 230v, schody z konglomeratu ]

Powiązane tematy z artykułem: obliczanie zapotrzebowania na ciepło schody z konglomeratu żarówki halogenowe 230v