Skip to content

Nowoczesna architektura : Tower Town / Visiondivision

2 lata ago

265 words

Visiondivision Kiedy konkurs Wieża Tajwanu w Taichung poprosił uczestników o ikoniczny wieżowiec, Visiondivision odpowiedział gromadą ponad 100 smukłych wież, które kwestionują oczekiwane doświadczenia i estetykę wieży z 21 wieku.
Tower Town, wynik badania tradycyjnego drapacza chmur i kwestionowania jego oferty przestrzennej, tworzy gęste środowisko miejskie z jego fragmentarycznym uporządkowaniem.
Więcej o projekcie po przerwie.
To pole wież stworzy doświadczenie, które znacznie różni się od pojedynczego wieżowca.
Ponad 100 drapaczy chmur utworzy sieć na poziomie wąskich uliczek o różnych widokach pionowych, a także na niebie, z różnymi tarasami widokowymi do celów komunikacyjnych (oprócz wymagań strukturalnych).
.
Visiondivision – dzięki naszej proponowanej typologii chcieliśmy stworzyć naprawdę wyjątkowe doświadczenie dla każdego, kto odwiedza, pracuje lub mieszka w nowej wieży.
Naszym rozwiązaniem było oddzielić budynek na ponad sto eleganckich wież; to sprawi, że kompleks stanie się bardziej interaktywną i intymną dzielnicą miasta niż pojedynczą dużą masą budynków, która ma niewielką lub żadną interakcję z użytkownikami.
wyjaśnił Visiondivision.
.
Visiondivision.
Poszukiwanie sensacji o wysokim pasjansie było dominującym efektem w ubiegłym stuleciu, w którym wysokość została ograniczona do kombinacji techniki budowlanej i pieniądza.
Wysoki samotny budynek został zrobiony tak wiele razy wcześniej, to robi nie ma znaczenia, czy go podkręcasz, obracasz, przerabiasz, platerujesz nowymi materiałami; nadal będzie mniej więcej tak samo.
Aby stworzyć nowe cuda świata, trzeba znaleźć nowe typologie, dzięki którym architektura i doświadczenie przestrzenne znów staną się kluczem do sukcesu.
dodali architekci.
.
Visiondivision.
Visiondivision.
Visiondivision
[przypisy: żarówki halogenowe 230v, czym ocieplić poddasze, wieczny student 3 cda ]

Powiązane tematy z artykułem: czym ocieplić poddasze wieczny student 3 cda żarówki halogenowe 230v