Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Portaali / Gia Wolff

2 lata ago

467 words

Dzięki najnowszej instalacji architektonicznej Gia Wolff Gia Wolff ma portal o średnicy 25 stóp zawieszony nad 2 Avenue między ulicami 36 i 35 w Industry City na Brooklynie.
W ramach Superfront Public Summer, utwór site specific jest reakcją na istniejące warunki typologiczne i eksploruje potencjalne scenariusze przyszłości Industry City.
Fiński dla.
Portalu ., Portaali odnosi się do skandynawskich robotników portowych, którzy zajmowali budynki pod koniec XX wieku.
Więcej o instalacji, w tym wideo, po przerwie.
W przypadku instalacji, Tyvek jest rozciągnięty w zgiętej stalowej ramie, która jest następnie zawieszona w powietrzu za pomocą lin i połączona z istniejącą ewakuacją ogniową w wzór rowerowy.
Przy pomocy 8 wolontariuszy instalacja została podniesiona ponad ulicę w ciągu pięciu godzin.
Znajduje się na skraju trójstronnego dziedzińca i jest fizycznym progiem między budynkami, a także metaforycznym progiem, portalem pomiędzy realem a wyobrażeniem.
wyjaśnił Wolff.
Kieszenie powietrzne w tkaninie pozwalają portalowi kołysać się na wietrze, a wieczorem, portal wewnętrzny staje się ekranem projekcyjnym wyświetlającym obrazy budynków zmieniających się w scenariusze, które wyobrażają sobie przyszłe możliwości.
Dzięki uprzejmości Gia Wolff.
Budynki w Sunset Park są niesamowite ze względu na ich wielkość, piękno, powtarzalność i utylitaryzm.
Najbardziej podoba mi się w nich to, że jest to jedno z niewielu miejsc w mieście, w którym wciąż można się zastanawiać, jakie mogą być.
Budynki są dość monolityczne, ale jakoś wydają się bardziej kruche, jak szkielety.
Z jednej strony ich kości przypominają o swojej historii, ale nie są związane z ich przeszłością.
Zamiast tego zapewniają ramy do myślenia o przyszłości.
Miejsce instalacji znajduje się na trójstronnym dziedzińcu między dwoma budynkami.
Instalacja przywiązuje się do budynków tak, jakby tworzyła nową czwartą ścianę.
Wychodząc z istniejącej infrastruktury, wykorzystuje projektor, aby naśladować powtarzalny wzór elewacji budynku na pokos z tkaniny.
Obraz fasady nie jest statyczny, jak prawdziwe budynki, ale z czasem przekształca się w potencjalne scenariusze pokazujące przyszłe możliwości.
dodano Wolff.
Dzięki uprzejmości Gia Wolff Odwiedź jej bloga i odwiedź Superfront, aby uzyskać więcej informacji.
Dzięki uprzejmości Gia Wolff Dzięki uprzejmości Gia Wolff Dzięki uprzejmości Gia Wolff Dzięki uprzejmości Gia Wolff Projekt: Gia Wolff Organizacja: Superfront Lokalizacja: Industry City, Brooklyn, NY Rok Projektu: 2011 Zdjęcia: John Hartmann, Taylor Woźniak, Tak Cheung Architektoniczne Współpracownicy: John Hartmann i Lauren Crahan Music Współpracownik: Ethan Eunson-Conn Volunteers: Tak Cheung, Lucky DeBellevue, Jennifer Endozo, Jake Ewert, Inti Rojanasopondist, Taylor Sams, Thomas Sheridan, Taylor Woźniak Materiał Darowizna: Materiał dla sztuki
[hasła pokrewne: usługi geodezyjne kraków, olx biłgoraj, praktiker godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: olx biłgoraj praktiker godziny otwarcia usługi geodezyjne kraków