Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Transformacja dystryktu SoMa

2 lata ago

446 words

John Martinez Pavliga W 2009 roku, Uptown Tenderloin Historic District powstała w celu zachowania bogatej historii budynków, dzielnic i społeczności, które leżały na północ od San Francisco.
S Market Street.
Nie tylko uniemożliwiło deweloperom modyfikację, a nawet wykorzenienie kluczowych budynków, które ukształtowały miasto San Francisco, ale także pomogło zapobiec procesowi gentryfikacji, umożliwiając mieszkańcom średniej i niższej klasy utrzymanie się w mieście w rozsądnych cenach.
Chociaż projekty budowlane na północ od Market Street są teraz mocno ograniczone, nie wszystkie San Francisco są poza zasięgiem.
Rząd San Francisco planował poważną transformację Dystryktu SoMa aż do momentu, gdy recesja stała się zbyt trudna, aby zrealizować pierwotne plany.
Dystrykt SoMa był bliski zostania domem dla wielu tysięcy nowych mieszkańców, którzy mieli wypełnić garść nowych wieżowców mieszkalnych planowanych do zagospodarowania.
Członkowie rządu zaproponowali nawet zwiększenie ograniczeń wysokości budynków na południe od Rynku w ramach przygotowań do transformacji dzielnicy.
.
Kevin Wong Jednak z uwagi na recesję poczyniono postępy w zakresie nowych inwestycji, w tym przebudowy terminalu Transbay w San Francisco i budowy dodatkowych wież mieszkalnych typu Supertall, takich jak One Rincon Hill, 300 Spear Street i Millenium Tower.
Projekty te miałyby trwale zmienić panoramę San Francisco; one również miałyby znaczący wpływ na sposób, w jaki ludzie przeżywają swoje codzienne życie.
.
Daniel Ramirez Jednak styl życia wielu mieszkańców i okolic SoMa szybko się zmienia.
Magazyny będące wcześniej własnością dużych firm internetowych i startupów przed katastrofą dot-com stają się ponownie bardzo poszukiwanymi inwestycjami.
W rzeczywistości zainteresowanie nieruchomościami SoMa wzrosło w przypadku firm o wysokim profilu technologicznym, takich jak Google i Zynga, które wkrótce przejmie kontrolę nad dużymi biurowcami w dzielnicy.
.
Allan Ferguson Przyczynę napływu firm technologicznych można przypisać wielu czynnikom, w tym wzrostowi technologii internetowej, zwiększonej dostępności mieszkań w dzielnicy SoMa i ulgach podatkowych, które miasto rozszerza na firmy technologiczne, aby zachęcić te firmy wybrać San Francisco nad innymi konkurującymi miastami.
.
Allan Ferguson Niezależnie od tego, dlaczego tak wiele firm technologicznych decyduje się na rozszerzenie swojej działalności na region SoMa, przynoszą ze sobą miejsca pracy, biznes i popyt na nieruchomości.
Chociaż odzyskanie równowagi po recesji bez wątpienia zajmie trochę czasu, ożywienie na rynku nieruchomości w mieście ze strony rosnącej liczby firm technologicznych będzie prawdopodobnie niewielką pomocą w przywróceniu projektów transformacji SoMa.
Zdjęcia: Flickr: John Martinez Pavliga, Kevin Wong, Daniel Ramirez, Allan Ferguson Referencje: San Francisco Examiner, SF Weekly
[patrz też: praktiker zabrze godziny otwarcia, kocioł gazowy kondensacyjny, projekt domu bursztyn ]

Powiązane tematy z artykułem: kocioł gazowy kondensacyjny praktiker zabrze godziny otwarcia projekt domu bursztyn