Skip to content

Budownictwo i architektura : YAP MAXXI: Nieoczywisty język w narracjach architektonicznych

2 lata ago

375 words

Dzięki uprzejmości Image ARCHIVE Do 11 października Image ARCHIVE będzie uczestniczyć w letnim programie MAXXI, YAP MAXXI, pierwszej włoskiej edycji znanego programu Young Architects uruchomionego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej i MoMA PS1 dwanaście lat temu w Nowy Jork.
Zewnętrzne przestrzenie MAXXI w Rzymie, przekształcone w ogród zielonych wysp przez projekt WHATAMI w studio stARTT, będą gospodarzem letnich wydarzeń poświęconych różnym aspektom współczesnej sztuki.
Image ARCHIVE zostało zaproszone do stworzenia wydarzenia skupiającego się na serii filmów i filmów, które ujawniłyby publiczności niektóre z najbardziej istotnych i eksperymentalnych projektów, dzieł i pomysłów na scenie architektonicznej na arenie międzynarodowej.
Rezultatem jest pełna podziwu podróż, podzielona na sześć wieczorów od lipca do października, co jest świadectwem żmudnych poszukiwań form ekspresji i pojawienia się nowego języka w dyskursie, który Image ARCHIVE obserwował przez ponad dekadę .
Więcej o wydarzeniu po przerwie.
Program WIZJE ARCHITEKTONICZNE.
Erratic język w narracji architektonicznych, kurator Marco Brizzi i Paola Ricco, składa się z trzech sekcji tematycznych, z których każda towarzyszy głośnikowi.
GRAĆ NA SCENĘ.
(która odbywa się w dniach 19 i 26 czerwca o 20:30) wykazuje interakcję, czasami zabawną i spektakularną, w architekturze i przestrzeni miejskiej.
MIKRONARIATY ARCHITEKTÓW.
(13 i 20 września o 20:30) eksponuje krótkie formularze, które towarzyszą komunikacji myśli lub projektu w architekturze.
W końcu z.
BUDYNKAMI W ŚWIETLE.
(4 i 11 października o 20:30) obserwujemy architekturę, która manifestuje się za pomocą wideo.
Image ARCHIVE to archiwum, które Image od 1997 roku zajmuje się kolekcjonowaniem, zachowaniem i uznaniem filmów architektonicznych.
Do celów archiwalnych należy wybór, badanie i rozpowszechnianie tych dokumentów audiowizualnych, które towarzyszą współczesnej produkcji architektonicznej.
Image ARCHIVE wspiera program BEYOND MEDIA, międzynarodowego festiwalu architektury i mediów, który odbył się we Florencji od 1997 roku.
Stworzony jako środek prezentacji i generowania argumentów na temat prac wideo w architekturze, festiwal BEYOND MEDIA mocno ugruntował swoje miejsce, w w trakcie licznych edycji, jako jedna z najbardziej wykwalifikowanych inicjatyw na świecie poświęconych aspektom wiążącym architekturę z mediami.
Film poniżej to prezentacja Ogrodów nad Zatoką II .
Autorami są zez / opera, a architekturą są Grant Associates i Wilkinson Eyre Architects
[patrz też: schody z konglomeratu, kocioł gazowy kondensacyjny, praktiker radom godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: kocioł gazowy kondensacyjny praktiker radom godziny otwarcia schody z konglomeratu