Skip to content

Nowoczesna architektura : AquaPark w Alpach Szwajcarskich / Personeni Raffaele Schärer Architekci

2 lata ago

272 words

Architron SA Personeni Raffaele Schärer Architects udostępnił nam swoją ofertę konkursową na AquaPark w Alpach Szwajcarskich, gdzie zdobyli drugą nagrodę.
Położony w wyjątkowym kontekście geograficznym, jakość alpejskiego otoczenia była decydująca w kształtowaniu projektu tego konkretnego parku wodnego.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Budynek znajduje się pod zielonym dachem, który łączy się subtelnie z istniejącą topografią.
Budynek jest na wpół zagrzebany w ziemi, aby zmniejszyć wysokość dachu i minimalizuje wpływ konstrukcji na park i jego otoczenie.
W środku znajduje się niewielka sztuczna dolina skalista wygładzona i wypolerowana przez erozję, przez którą przepływa czysta górska rzeka.
Jest to rekonstrukcja dzikiego i sielankowego środowiska alpejskiego, otwartego na zewnętrzny krajobraz Crans-Montana, dzięki hojnym szklanym fasadom budynku.
.
Architron SA Projekt optymalnie zarządza ważnym przepływem użytkowników.
Na piętrze mieści się główne biurko, przedszkole i restauracja, z których wszystkie wychodzą na centralną strefę rozrywki.
Na niższym poziomie główna szatnia jest bezpośrednio połączona z obszarem wodnym, centrum fitness i centrum odnowy biologicznej.
Po przejściu przez tunel do kąpieli stóp zawarty w jaskiniowej przestrzeni, odwiedzający, już w kostiumach kąpielowych, odkrywają surrealistyczny układ górskiego strumienia.
Jest to rdzeń budynku, w którym wszystkie działania są szeroko dostępne i łatwo dostępne.
.
Architron SA Architekci: Personeni Raffaele Schärer Architekci Lokalizacja: Rte de la Moubra 3963, Crans-Montana, Szwajcaria Klient: ACCM Użytkownik: Publiczny park wodny Aktywności: Park wodny, basen i tereny zielone
[przypisy: wieczny student 3 cda, obliczanie zapotrzebowania na ciepło, schody z konglomeratu ]

Powiązane tematy z artykułem: obliczanie zapotrzebowania na ciepło schody z konglomeratu wieczny student 3 cda